28 Ağustos 2014 Perşembe

Umutsuz - Colleen Hoover #Okudum10

Kusursuz!
Söyleyecek başka hiçbir kelime bulamıyorum.

Merhabalar! 
Bu kitabı geçen hafta sanırım sabah başlayıp gece 1'de bitirdim. Sonra iki üç gün kadar yemeden içmeden kesildim. 
Güzel bir kitap okumanın insanın içinde oluşturduğu huzur bulutunu hepiniz bilirsiniz. -yani umarım tatmışsınızdır o duyguyu- Bu kitaptan sonra o huzur o kadar buruktu ki. 
Konusu hakkında hiçbir şeyden bahsetmek istemiyorum. Çünkü ben çok etkilendim eminim okuyan herkes çok etkilenecektir. Ama bu etkilenmeyi aşar mısınız gerçekten bilemem. Ben kitabı okur okumaz en yakın arkadaşıma da okuttum. O da çok etkilendi. ve kurduğu cümle şu oldu. 
"Ben bu kitabı okumadım sanki son bir kaç yıldır bu kitabı yaşıyordum. Dışarıdan izliyordum." dedi. 
İnanın ben söyleyecek söz bulamıyorum. 

Yazarın kurgusu o kadar mükemmeldi ki. Kusur bulamadım, pürüz bulamadım. Ben gökyüzüne karşı ayrı ilgisi olan bir insanım. Hatta genellikle yolda yürürken falan gökyüzüne bakar gündüzse mavisi hakkında geceyse ay hakkında bir yorum yaparım arkadaşlarım böyle bakarlar sadece yüzüme. Kimse başını kaldırıp gökyüzüne bakmaz çünkü ama bana huzur verir bakmak. Kitapta da yıldızlar gökyüzü-Sky- üzerinden kurulan kurgu beni mest etti. Sadece Heatcliff yazan wishlistime bir de Holder eklendi. 

Kitabın ilk 200 sayfasında klasik sorunlu çocukla kızın ilişikisini okuyoruz ikinci yarıda işler biraz karışıyor. Ben karakterlere hayran kaldım. Sky'ın ayakta durabilmesine gücüne Holder'ın ona destek oluşuna... Kusursuz diyorum ya başka söylenecek bir şey yok. 

Özellikle kitabın son bölümü içimde ya tam şuramda bir yara olarak kaldı. 
Benim için kitabın özü olan alıntı mı da yapar ve giderim. 
Bir de okursanız ne hissettirdiyse size yazın lütfen, okumak isterim. 

"Gökyüzü her zaman güzeldir. Karanlık, yağmurlu ya da bulutlu olsun, bakmak her zaman keyif verir. Bu en sevdiğim şey, çünkü kaybolursam, kendimi yalnız hissedersem ya da korkarsam, tek yapmam gereken kafamı kaldırıp bakmak, ne olursa olsun orada olacak... ve her zaman güzel olacağını bileceğim.
...
Elini uzatıp serçe parmağını benimkine doladı."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder